POZOSTAŁE ZDJĘCIA / UKRYTY MOTYW
PODOBNE ARANŻACJE:

UKRYTY MOTYW

Epicka elegancja, poetycki minimalizm, nieprozaiczna funkcjonalność – to tylko niektóre z metaforycznych skojarzeń, jakimi raczy nas pełna tajemnicy, wielowątkowa opowieść luksusowego warszawskiego apartamentu. Niczym czytelnicy historii z suspensem przemierzamy jego wnętrze, śladem półcieni namierzając klimatyczne strefy życia jej bohaterów, zbudowane szlachetnością materiałów oraz ich esencjonalną, zaskakującą użytkowością. Z tej lektury wyłania się czytelna wizja spójnej, konsekwentnej aranżacji – mistrzowskiej kompozycji klasyki i nowoczesności.
Narracja, w której nic nie jest przypadkowe, a każdy jej wątek ma odrębne dla historii znaczenie – to idealne określenie dla wystroju 160-metrowego apartamentu w centrum Warszawy. Nad całością aranżacji panuje klimat męskiej, lecz subtelnej i ciepłej elegancji, ubrany w garnitur czerni i brązu, z podszewką w kolorze kremowej bieli. Wybrane barwy i ich tonacje to główni bohaterowie tej opowieści – krążą po jej rozdziałach, wcielając się w szlachetne, strukturalnie i wyraziste materiały, by spotykać się w nieoczywistych zestawieniach i niestandardowych rolach.
W urządzonej z myślą o jednym lokatorze przestrzeni rozlokowano wszystkie kluczowe strefy codziennego życia, odpowiednio modyfikując jej plan deweloperski. Punktem kulminacyjnym jest przestronna strefa dzienna, łącząca salon, kuchnię, barek i jadalnię oraz osobne miejsce do wypoczynku i pracy. Wyznacza tonację, którą przejęły pozostałe pomieszczenia – sypialnia, gabinet, łazienki i przejściowa garderoba. Spójne aranżacyjnie strefy, rozdzielone dyskretnymi przegrodami, przeplatają się subtelnie jak słowa opowieści, a z ich kompozycji wyłania się ukryty motyw – główny sens tej przestrzeni, z jej spokojną, harmonijnie doskonałą funkcjonalnością.
Wykończenie apartamentu to wysokojakościowe materiały i designerskie sprzęty. Naturalny fornir dębowy i mięsiste, strukturalne tkaniny w tonacjach szarości, zestawione z matową czernią metalu tworzą unikatowe wydanie stylistyki scandi. Meble, mozaiki, oświetlenie to dzieła uzupełniające indywidualnie zaprojektowaną zabudowę meblową, w której wyróżniają się półki na książki czy szklane gabloty dla ekspozycji wybranych przedmiotów. To wnętrze z autografem – wyrazistym i jedynym w swoim rodzaju.