POZOSTAŁE ZDJĘCIA / PRZYSTAŃ NAD MOTŁAWĄ
PODOBNE ARANŻACJE:
kolor /
kategoria / Salon
styl / nowoczesny

PRZYSTAŃ NAD MOTŁAWĄ

Dziś relacja z Gdańska, a dokładniej – z dużego, 100-metrowego apartamentu zaaranżowanego i zrealizowanego pod wynajem przez pracownię KODO. Eleganckie, nowoczesne mieszkanie to przykład wzorcowego połączenia funkcjonalności i nieszablonowej estetyki.

Mieszkanie o takim metrażu to zdecydowanie inwestycja pod wynajem długoterminowy. Duża powierzchnia, obejmująca salon z aneksem kuchennym, dwa pokoje, sypialnię oraz dwie łazienki to przestrzeń idealna dla pary lub rodziny, która chce nie tylko zwiedzić Trójmiasto, ale również planuje zostać w nim na dłużej. Minimalistyczny, estetyczny styl, połączenie ciepłych tonacji z odważnymi wzorami i strukturami, kompozycja ciemnego drewna i gorzkiej czekolady oraz subtelne nawiązania do morza – oto aranżacja, która z pewnością przyciągnie uwagę przyszłych najemców. Wypełniona oczywistą funkcjonalnością przypadnie do gustu wielbicielom klasyki, jak i designerskiego modernizmu.

Jak osiągnięto ten niezwykły miks? Po pierwsze – architekci wprowadzili nieco zmian deweloperskich, które objęły powiększenie kuchni z jednoczesnym nie do końca oczywistym, bo wciąż oddzielającym otwarciem jej na salon. Pomysłowa zabudowa filarowa stanowi doskonały przykład wykorzystania takiego elementu konstrukcyjnego do wydzielenia stref funkcjonalnych z jednoczesną pomysłową dwustronną zabudową. Uzyskana przestrzeń pozwoliła wydzielić również niedużą spiżarnię. Małe pierwotne WC zmieniono w wygodną pralnię, a łazienkę przy sypialni powiększono kosztem przedpokoju, zyskując miejsce na nieplanowaną pierwotnie wannę.

Estetyka tego miejsca to wzorzec aranżacji modern classic – połączenia klasycznych materiałów oraz form z minimalistycznym zacięciem modernistycznego designu. Stonowana kolorystyka to kompozycja brązów i szarości ze złamaną bielą – wzór drewna o barwie czekolady elegancko przeplatają tonacje grafitu i beżu oraz elementy srebra czy złota. Prosta, wysoka zabudowa meblowa, spokojne linie mebli tapicerowanych tworzą bazę, w której efekt nieszablonowej elegancji tworzą designerskie dodatki. Przestrzenne panele naścienne pełne złamanych linii, strukturalne tynki na ścianach, żyłkowany czernią i brązem marmurowy wzór okładzin łazienkowych, brązowe szkło luster i kabiny, oszczędna w formie armatura i ceramika, futurystyczne lustrzane płytki na ścianie kuchni, niezwykłe kształty pojedynczych mebli czy luster – to wszystko stanowi umiejętnie dobrane szlify, które z oczywistej bazy tworzą klimat oryginalnego azylu, miejsca, w którym chce się być.

A morze? Oczywiście jest – dyskretnie przewija się w motywie fali morskiej imitowanej przez płytki kuchenne czy detalach, takich jak uchwyty szafek w kuchni. Nie sposób o nim zapomnieć, również dzięki widokowi portowych żurawi, który rozpościera się z wielkoformatowych okien.