POZOSTAŁE ZDJĘCIA / Z WIDOKIEM NA STARE MIASTO
PODOBNE ARANŻACJE:
kolor /
kategoria / Łazienka
styl / glamour

Z WIDOKIEM NA STARE MIASTO

Jakiego mieszkania szukasz, gdy wyjeżdżasz na kilka dni do innego miasta – czy to prywatnie, czy w ramach obowiązków służbowych? Odpowiedź jest jedna – takiego, w którym poczujesz się swobodnie jak we własnym domu. Ma być funkcjonalne oraz atrakcyjne.

O taką niecodzienną atmosferę – z zachowaniem pełnej użytkowości – zadbali architekci pracowni KODO w projekcie aranżacji mieszkania w kamienicy zlokalizowanej w starszej części Wrocławia. Dwupokojowy apartament, złożony z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki oraz przedpokoju, poddano całkowitej renowacji, tworząc luksusowy azyl w centrum miasta. Mieszkanie z rynku wtórnego przeszło gruntowny remont, który nie tylko podniósł jego wartość rynkową, lecz przede wszystkim – zmienił w atrakcyjną inwestycję z niezwykłym potencjałem na rynku wynajmu krótkoterminowego.

Założeniem było stworzenie jasnej, a przede wszystkim funkcjonalnej przestrzeni, utrzymanej w stylistyce modern classic i w stonowanej kolorystyce. Dlatego też pozbawiono ją zbędnych dekoracji, ale wzbogacono w akcent kolorystyczny i klimatyczne motywy, które podbijają odczucie przytulnego luksusu na tle minimalistycznej bazy. Aby ten cel osiągnąć, dokonano przesunięć w układzie pomieszczeń – stara kuchnia przeobraziła się w pokój kąpielowy, a salon połączono z aneksem kuchennym. By podtrzymać klasyczną atmosferę wnętrza, wykonano renowację stolarki drzwiowej, parapetów oraz wymianę niektórych elementów konstrukcyjnych. Ten sam cel przyświeca sztukateriom zdobiącym wysokie ściany utrzymane w barwie złamanej bieli, okładzinom ściennym z motywem marmuru, podłodze z paneli układanych w jodełkę czy stylizowanej formie skrzydeł okiennych ze szprosami.

Niezwykłą urodę wnętrza buduje przede wszystkim wysokość pomieszczeń oraz nietypowy wieloboczny wykusz, pełniący funkcję pokoju dziennego, balkonu czy oranżerii. Akcentami, które w nietypowy sposób budują urodę wnętrza, są granat oraz złoto – pierwszy dominuje w meblach tapicerowanych, drugi przewija się w armaturze, oświetleniu oraz konstrukcyjnych elementach sprzętów i wyposażenia. Urokliwy klimat podbijają fronty zabudowy z klasycznym frezem, aksamitna struktura tapicerki, okrągłe linie luster, opraw oświetleniowych czy sięgające podłogi zasłony okienne. To miejsce budowane światłem, bielą i przestrzenią, pozbawione elementów, które mogłyby ją zaburzać, a jednocześnie – ciekawe dzięki umiejętnie dobranym motywom. Remont i modernizacja pozwoliły stworzyć miejsce, w którym chce się przebywać – choćby przez chwilę.