POZOSTAŁE ZDJĘCIA / SZLACHETNA NATURA
PODOBNE ARANŻACJE:

SZLACHETNA NATURA

Przestronna strefa dzienna, intymna sypialnia, komfortowe łazienki, a wszystko wykończone z zastosowaniem wyselekcjonowanych materiałów o niepowtarzalnej urodzie – to esencjonalne cechy ponad 100-metrowego apartamentu w biznesowej części Warszawy. Mieszkanie zaprojektowano zgodnie z wymaganiami estetycznymi oraz kluczowymi potrzebami wynikającymi z trybu życia jego lokatora.

Podstawowy układ funkcjonalny apartamentu został zmodyfikowany tak, aby uzyskać jak największą przestrzeń w strefie dziennej powstałej przez zespolenie salonu i kuchni. W konfiguracji pomieszczeń szczególną uwagę zwraca nietypowo zorganizowana kuchnia, z wolno stojącym blatem użytkowym oraz prywatna łazienka przy sypialni, oddzielona od niej designerskim przeszkleniem brązowo dymionym szkłem.

Mieszkanie jest pełne szlachetnych materiałów oraz oryginalnych elementów wykończeniowych, pochodzących z kolekcji światowych projektantów. Jako bazę wybrano drewno, kamień, korek i jedwab, które wykorzystano do stworzenia nieoczywistych dekoracji w różnych częściach domu. W strefie kuchennej uwagę zwraca czarny, żyłkowany granit, którym wyłożono ściany i blaty. W łazienkach przyciąga wzrok kremowy marmur oraz zdobniczy kamień onyksowy, którym wyłożono części ścian i zabudowano podświetlany panel nad wanną. Jego podkreślona światłem, beżowo-brązowa, wzorzysta kolorystyka doskonale koresponduje z czernią oraz ciemną czerwienią zabudowy meblowej. Wnętrze podświetlanej szafy garderobianej w sypialni wyłożono płytą imitującą fakturę skóry. Wykończone drewnem egzotycznym podłogi stanowią idealne towarzystwo dla niestandardowej instalacji w postaci ścian słupa konstrukcyjnego, pokrytego żywym mchem kępkowym. Do obłożenia wybranych ścian użyto naturalnego jedwabiu oraz grafitowo barwionego korka.

Urok szlachetnych materiałów, zestawionych w nietypowych, lecz dobrze przemyślanych i wysmakowanych kompozycjach, w zarezerwowany dla siebie sposób wydobywa oświetlenie płynące z designerskich opraw. Ujawnia połyskliwą urodę dodatków w kolorze złota – dekoracji naściennych i lamp sufitowych. Barwy i wzory, choć różnorodne, tworzą wysmakowaną kompozycję, pełną nieoczywistych akcentów i ciekawych połączeń.