POZOSTAŁE ZDJĘCIA / ŚWIATŁO NA FORMĘ
PODOBNE ARANŻACJE:

ŚWIATŁO NA FORMĘ

Współczesny design to taniec nowoczesnej dekometrii z klasyką, poszukiwanie idealnie skrojonych linii, form i wygięć w konfiguracjach zachwycających nieszablonową kreatywnością i harmonią. Prezentowany apartament jest kwintesencją tego, co dziś króluje na największych światowych wybiegach aranżacyjnej mody. U jego podstaw leżą inspiracje przywiezione z Mediolanu – kolebki sztuki, designu, wzorniczych trendów. Drzwi do wnętrza otwiera nam geometria – prezentująca swoją doskonałość w prostych i obłych liniach, kontrastach form, wyrazistych kątach i miękkich półokręgach. Tu każdy element wyposażenia zwraca na siebie uwagę – a robi to w sposób subtelny i nienachalny. Oprawą są stonowane, przytulne, ciepłe barwy – i światło – główny scenograf aranżacji.

Po pierwsze – luksus i elegancja. Mieszkanie, a właściwie apartament, to przykład realizacji o wysokim standardzie materiałowym i designerskim. Z założenia miało być uniwersalne i ponadczasowe, ale zdecydowanie „inne”. By ten cel osiągnąć, zbudowano niezwykłe w swojej efektowności kompozycje barw, kształtów i światła, zmieniające dostępną przestrzeń w jedyne w swoim rodzaju arcydzieło aranżacyjnej sztuki użytkowej. W podstawie kolorystycznej użyto bieli, stonowanych szarości i beżu, łamiąc ich spokój zdecydowaną czernią. W wykończeniu zastosowano nieszablonowe rozwiązania – marmurowe okładziny ścienne, przestrzenne panele fornirowe oraz stiukowe ozdoby o kształtach i strukturach wydobywanych grą strategicznie umieszczonych źródeł światła. Sprzęty i meble są niczym futurystyczny sen. Niby proste, ale niezwykłe, bawiące się geometrycznymi liniami, miękkimi obłościami, łukami, podświetleniami i przezroczystościami, które z mebli przemieszczają się w totalnie zaskakujące formą świetlne instalacje sufitowe. Całość, wysmakowana w swojej prostocie, przekłada się na unikatowy efekt komfortowego luksusu.

Po drugie – innowacyjne metamorfozy. Apartament o powierzchni 130 metrów wyznaczał szereg wyzwań aranżacyjnych – jednym z nich było wizualne wydzielenie stref funkcjonalnych w dużym pomieszczeniu dziennym, innym – stworzenie strefy wejścia tam, gdzie brak tradycyjnego przedpokoju. To zabiegi, które pozwoliły wykreować zachwycającą swoją otwartością, pozbawioną granic przestrzeń do codziennego życia, relaksu oraz spotkań. Przemiany objęły również garderobę, wcześniej przechodnią, którą zintegrowano z sypialnią oraz wypełniono unikatową, dekoracyjną zabudową.

Po trzecie – wzorcowa funkcjonalność. Salon z kuchnią, 3 pokoje, przestronny hol z garderobą, dwie łazienki rozmieszczone na niemal 130 metrach kwadratowych – każda z tych stref to jedyny w swoim rodzaju pokaz nowoczesnego designu. Meble wykonane na wymiar, dedykowane okładziny, subtelny artyzm sprzętów użytkowych czynią z apartamentu przestrzeń z jednej strony pokazową, z drugiej – wręcz stworzoną do życia. Urządzono go z myślą o wynajmie dla klienta biznesowego i jako takie spełnia wszystkie warunki lokalizacyjne i estetyczne, stanowiąc zarazem unikatowy przykład mistrzowskiego designu, czerpiącego z nowoczesnych trendów to, co najciekawsze i najbardziej wypełnione smakiem.

Powiedzieć o nim nowoczesne, designerskie i minimalistyczne, to powiedzieć za mało. Choć każde z tych określeń ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, wydaje się zdecydowanie niewystarczające – prezentowana realizacja podnosi je do potęgi, nadając im nowy wymiar i formę, której nie znajdziemy w standardowych aranżacjach.