POZOSTAŁE ZDJĘCIA / PRZYTULNY KWARTET
PODOBNE ARANŻACJE:

PRZYTULNY KWARTET

Wnętrza inwestycyjne wymagają odpowiedniego podejścia do zagadnień funkcjonalnych oraz estetycznych w obszarze aranżacji. W pierwszym odbiorze powinny przyciągać uwagę, w drugim – uwzględniać potrzeby przyszłych lokatorów. Przykładem takiej realizacji – nowoczesnej, a zarazem ponadczasowej – jest niespełna 45-metrowe mieszkanie na nowym osiedlu we Wrocławiu.

Ograniczony budżet nie przeszkodził tu w implementacji wielu ciekawych użytkowo i atrakcyjnych wizualnie rozwiązań. W dużej przestrzeni dziennej wydzielono praktyczne strefy – aneks kuchenny oraz salon, które rozdziela sfera jadalniana. W sypialni znalazło się miejsce na garderobę oraz biurko – układ idealny dla lokatorów, którzy szukają miejsca do pracy zdalnej. Eleganckie podziały przestrzeni uzyskano dzięki zastosowaniu charakterystycznej zabudowy meblowej, pełniącej rolę ścian. W ten sposób zbudowano dodatkowe miejsce do przechowywania między kuchnią i korytarzem, a także – pojemną garderobę z lustrem w sypialni. Minimalistyczne, wysokie fronty meblowe zastosowano również w korytarzu oraz w łazience.

Wnętrze pełne jest zabiegów aranżacyjnych, które, rozbijając skromną kolorystykę i formę bazy, składają się na jego niepowtarzalny urok. Na pierwszy plan wysuwają się akcenty loftowe – czarne elementy w postaci frontów kuchennych, armatury, ramy, szprosów luster oraz pojedynczych mebli. Korespondują z nimi designerskie, przestrzenne kształty – lamele ścienne, futurystyczny stół w jadalni, skórzane uchwyty mebli, a także nieszablonowe oprawy oświetleniowe. Całość aranżacji utrzymano w kolorystyce niezawodnie uniwersalnego kwartetu – bieli i szarości, połączonych z ciepłem drewna i czernią, urozmaiconych drobnymi energetycznymi akcentami – musztardową ostrością oraz słodyczą granatu tekstyliów umieszczonych w różnych częściach mieszkania.

Powstałe wnętrze ujmuje niezwykłym urokiem oraz nieskrywaną funkcjonalnością. Od pierwszego spojrzenia oferuje miejsce do codziennego życia, pracy oraz odpoczynku, kreując strefy spotkań i relaksu. Uniwersalna baza niesie z sobą również duży potencjał drobnych zmian w aranżacji czy dodania do niej indywidualnych akcentów.