POZOSTAŁE ZDJĘCIA / JAGODOWE NOCE
PODOBNE ARANŻACJE:

JAGODOWE NOCE

Atrakcyjne pod kątem wynajmu, praktyczne w codziennym użytkowaniu oraz takie, w którym będzie się po prostu przyjemnie mieszkało, a wszystko przy niedużym budżecie. To zestaw kluczowych wyzwań, które zaowocowały projektem i realizacją niedużego, 40-metrowego warszawskiego apartamentu na nowo powstałym osiedlu mieszkaniowym.

Kluczem do tego wnętrza, złożonego z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki oraz holu, jest elegancka klasyka wzbogacona o nowoczesne i modernistyczne akcenty. Jako podstawę wybrano zestaw sprawdzony i uniwersalny, ale wciąż uwielbiany – połączenie bieli, szarości oraz ciepłych odcieni drewna. Ten ostatni element zyskał tu niezwykłą optykę – poza frontami meblowymi usłojone powierzchnie osadzono również w roli okładziny ściennej oraz nieszablonowych, bardzo szlachetnych w prezencji żaluzji okiennych. To otoczenie, w którym świetnie odnalazły się drobne elementy stalowej czerni – nowoczesne oprawy oświetleniowe, ramy obrazów, designerskie krzesła o nietypowej linii, stoliki kawowe oraz nocne stoliki w sypialni.

Jest w tym wnętrzu element z pozoru prosty, lecz wymowny – akcent kolorystyczny, energetycznie wybijający przestrzeń z podstawowego, biało-szarego rytmu. W tej roli osadzono owocowy granat, który pojawia się na wejściu, a następnie wędruje do sypialni, w której odgrywa kluczowe znaczenie. Pokryta tą barwą ściana, ozdobiona plakatami, okazała się doskonałą koncepcją na budowę pomieszczenia – łatwą do odświeżenia lub nawet radykalnej zmiany. Przedłużeniem ściany są tekstylia, pluszowe pufy, a pośrednio – korespondujący z nią wzorzysty dywan ułożony w salonie. Granat, choć ciemny, nadał wnętrzu niezwykłą elegancję i nieszablonowy styl – tym bardziej, że świetnie komponuje się z dodatkami w innych barwach.

W niedużym mieszkaniu wygospodarowano również wiele funkcjonalnej przestrzeni do przechowywania – poczynając od wysokiej zabudowy kuchennej, poprzez pojemne szafy w korytarzu i sypialni, aż po ukryte za drewnianym frontem szafki łazienkowe. Ustawny salon, strefa jadalni, przestronna sypialnia, wygodna łazienka ze strefą prysznicową w stylu walk-in to atrakcyjne rozwiązania użytkowe, które w połączeniu z urokliwą kompozycją estetyczną złożyły się na przestrzeń interesującą i przyjazną.