POZOSTAŁE ZDJĘCIA / HARMONIA W TONACJI GREIGE
PODOBNE ARANŻACJE:

HARMONIA W TONACJI GREIGE

Czy kawalerka to dobry pomysł na designerską przygodę? Jak najbardziej – szczególnie wówczas, gdy stoi przed nami wyzwanie stworzenia aranżacji równocześnie eleganckiej i wysmakowanej, jak i w pełni funkcjonalnej. Przy odpowiednim podejściu okazuje się, że nawet niewielką przestrzeń można zmienić w ekskluzywny apartament gwarantujący wygodę życia w nieoczywistym otoczeniu.

Niespełna 32-metrowa kawalerka w Warszawie stała się światem stonowanych odcieni i naturalnych materiałów. Bazowa kolorystyka to biel, brązy oraz greige – barwa łącząca stonowaną szarość i delikaty beż. Eksponując swoją neutralność, kreują rzeczywistość, której jednak daleko do zwyczajności. Wśród prostych form zabudowy meblowej i miękkich fałd opadających tkanin uwagę zwracają kształty nieoczywiste, subtelnie zmiękczające małomówną oszczędność tła. Designerski fotel wypoczynkowy o wygiętej linii, komplet eleganckich krzeseł w strefie jadalnianej, tapicerowane wezgłowie łóżka pełnego otulających tekstyliów, obłe kształty oryginalnej umywalki – to elementy, które zdecydowanie królują w tej przestrzeni, łagodząc jej surową prostotę na równi z ciepłymi barwami ziemi. Towarzyszą im formy proste, lecz wymowne – kamienne półki, podświetlana zabudowa sypialniana, kubikowe oprawy oświetleniowe, minimalistyczna armatura. Całość to perfekcyjny eklektyzm modnych stylów, czerpiący z nich to, co najlepsze.

Mieszkanie pierwotnie podzielone było ścianką kuchenną – zrezygnowano z niej, tworząc strefę dzienną i powiększając optycznie dostępną kubaturę. Wygospodarowano również odpowiednią ilość miejsca do przechowywania, które subtelnie, nie zwracając na siebie uwagi, wtapia się w przestrzeń. Naturalną urodę całości podkreślają eleganckie materiały – kamienna okładzina ścienna, strukturalne tekstylia, ciepłe drewno, szkło i metal. Ich idealne proporcje kreują przytulny i klasycznie elegancki klimat mieszkania.