POZOSTAŁE ZDJĘCIA / ELEGANCJA W BARWACH ZIEMI
PODOBNE ARANŻACJE:
kolor /
kategoria / Łazienka
styl / nowoczesny

ELEGANCJA W BARWACH ZIEMI

Ciepłe beże i brązy, lustra i nieszablonowe motywy wykończeniowe to elementy budujące pełną smaku elegancję niemal 100-metrowego apartamentu w inwestycji SOHO Yareal w Warszawie. Pokazowe mieszkanie w pełni prezentuje możliwości aranżacyjne przestrzeni pod względem funkcjonalnym oraz estetycznym. Atrakcyjne dla potencjalnego nabywcy, uwzględniające jego potrzeby, jest również doskonałą wizytówką nowoczesnych trendów, ukierunkowaną na ponadczasową nieszablonowość wnętrza.

Apartament krył w sobie wyzwania, które wymagały wprowadzenia niewielkich zmian w układzie pomieszczeń oraz nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych. Do nich należy m.in. połączenie pierwotnie oddzielnej kuchni z salonem i holem, co pozwoliło uzyskać dużą przestrzeń dzienną. Kluczowe dla wizualnej prezencji salonu było również pokrycie lustrami filarów nośnych, znajdujących się w niewielkiej odległości od wielkoformatowego narożnego okna, co znacząco zniwelowało ich widoczność. W mieszkaniu zaaranżowano poza tym dużą sypialnię master z osobną łazienką i garderobą, hol oraz strefę do przechowywania przy wejściu.

Aranżacja to elegancka kompozycja stonowanej kolorystyki, klasycznych i minimalistycznych form z elementami modernizmu. Całość zdobią nietypowe elementy wykończeniowe i akcenty kolorystyczne, które stanowią o nietypowości wnętrza, pełnego pomysłowych funkcjonalności i dekoracyjnych zaskoczeń. Nietypowe, ryflowane fronty zabudowy meblowej w kuchni doskonale komponują się z sąsiadującymi frontami z nowoczesnym frezem z cienką ramką. Nad wyspą kuchenną króluje designerski okap, a miejsce nad zlewem wykończono delikatną szkliwioną mozaiką w barwie kości słoniowej, zostawiając niespodziankę – miejsce na grafiki czy dekoracje. Salon to osobna opowieść – sięgające podłogi dekoracje okienne kreują przytulne miejsce, w którym rządzą dwa elementy – modułowa sofa w barwie terakoty oraz oryginalna tapeta-mural z botanicznym wzorem.

Sypialnia zaskakuje urodą ciepłych zestawień kolorystycznych, miękkich zagłówkowych paneli tapicerowanych, tapety czy złotych dodatków. Czarna tonacja drobniejszych sprzętów swobodnie przechodzi w dominantę wystroju eleganckiej łazienki, wykończonej czarną okładziną ze wzorem marmuru. Ważnym elementem przestrzeni całego mieszkania są designerskie oprawy oświetleniowe w barwach złota oraz wszechobecne lustra, optycznie powiększające newralgiczne strefy przestrzeni. Nie ma tu miejsca na niedopowiedzenia – jest ciepłe, elegancki i przede wszystkim wygodne miejsce do życia, z potencjałem dla osobistych upodobań i wspomnień.