POZOSTAŁE ZDJĘCIA / Apartament na Starym Mieście
PODOBNE ARANŻACJE:

Apartament na Starym Mieście

Projekt ten to readaptacja wnętrz na apartament wysokiego standardu w jednej z kamienic starego miasta Krakowa. Poprzez połączenie dwóch lokali, stworzono autonomiczną jednostkę mieszkalną składającą się z ergonomicznych przestrzeni. Uwarunkowania konstrukcyjne ścian nośnych kamienicy nakreśliły wydzielenie pomieszczeń na dwie strefy: gościnną - dzienną oraz prywatną - nocną.

Strefa dzienna to przede wszystkim salon z modułem wypoczynku oraz modułem kuchni z jadalnią. Gabaryty tej strefy nadają oddechu całemu wnętrzu oraz akcentują rolę tej przestrzeni, jako miejsca wspólnego życia całej rodziny. W obszarze tej strefy znajduje się również pomieszczenie gościnne z zamienną funkcją biurową a także zlokalizowana tuż przy niej mniejsza toaleta.
Strefa nocna to cześć prywatna z dwiema sypialniami, dużą łazienką oraz pomieszczeniem technicznym. Wydzielenie tych funkcji z wewnętrznym korytarzem wyznacza wyraźne granice życia prywatnego domowników.
Każda z dwóch części apartamentu posiada przypisane funkcje obsługujące oraz niezależne systemy instalacji wspomagających.

Formy wyposażenia wnętrz zaprojektowane i dobrane zostały w myśl harmonii nowoczesnych środków wyrazu wraz z zastaną tożsamością miejsca. Również zastosowane materiały wykończeniowe to selekcja z najwyższej półki jakościowej, skomponowane i wymodelowane razem tak aby oddawać charakter otoczenia w jakim zlokalizowany jest apartament. Wszystkie z wymienionych funkcji to kompozycja elementów wyposażenia tworzących jeden moduł ściśle zaprogramowany do spełniania nadanych mu zadań. Indywidualnie zaprojektowane meble oraz zaprogramowane instalacje sprawiają, że codzienne użytkowanie przestrzeni apartamentu jest proste, a co za tym idzie - wygodne.


Funkcja: Wnętrze mieszkalne - Apartament
Projekt: Bartłomiej Zabój we współpracy z AE Fusion
Projektant: theza, AE Fusion studio