iędzynarodowy sukces polskiej architektki w jury World Architecture Festival 2024. Architektka, założycielka i prezeska renomowanej pracowni architektonicznej Tremend zajmuje zaszczytne miejsce w jury World Architecture Festival 2024. Magdalena Federowicz-Boule zasiada wśród przedstawicieli tak znanych światowych pracowni jak Zaha Hadid Architects i MAD Architects. Pracownia Tremend już dwukrotnie została wyróżniona podczas wcześniejszych edycji WAF, między innymi za niezwykły projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie.
Wold Architecture Festival jest jednym z najbardziej prestiżowych, światowych wydarzeń w branży architektonicznej i rokrocznie przyciąga liczną społeczność architektów i projektantów. Elementem wyróżniającym World Architecture Festival Awards wśród innych konkursów branżowych są prezentacje na żywo. Wszystkie finałowe prace są przedstawiane przed panelem jurorskim. Podczas kilkudniowego eventu jury złożone z najbardziej zasłużonych dla branży członków przyznaje nagrody najlepszym projektom i realizacjom z całego świata, w kilkudziesięciu różnych kategoriach. Są to między innymi budnyki mieszkalne, komercyjne i użyteczności publicznej, krajobraz czy przestrzeń miejska. Prace są oceniane niezwykle rzetelnie a autorzy otrzymują eskpercki feedback, dlatego nagrody WAF są jednymi z najbardziej prestiżowych i porządanych wyróżnień, jakie mogą otrzypać architekci i pracownie projektowe w branży architektoniczej.
Podczas tegorocznej edycji World Architecture Festival w gronie międzynarodowych ekspertów znajduje się też przestawicielka Polski, architektka Magdalena Federowicz-Boule. Jest prezeska i założycielka pracowni Tremend, autorka projektu Dworca Metropolitalnego w Lublinie oraz wielu projektów wnętrz przestrzeni komercyjnych, realizowanych w kraju i za granicą. Magdalena Federowicz-Boule zasiądzie wśród takich znakomitości jak David Basulto, redaktor naczelny ArchDaily, Viviana Muscettola, dyrektorka pracowni Zaha Hadid Architects czy Qun Dang z MAD Architects. W poprzednich edycjach w składzie jury konkursu wystąpili między innymi David Chipperfield czy Norman Foster.
Wejście polskiej architektki w skład jury tak prestiżowego konkursu jest wyrazem uznania przez międzynarodową społeczność architektoniczną dla dotychczasowego dorobku pracowni prowadzonej przez Magdalenę Federowicz-Boule. W poprzednich latach projekty pracowni Tremend już dwukrotnie zostały wyróżnione w konkursie WAF. Podczas edycji World Architecture Festival w Amsterdamie w 2019 roku do finału trafił projekt koncepcji Dworca Metropolitalnego w Lublinie, w kategorii Infrastruktura, przygotowany przez zespół Tremend pod kierownictwem Magdaleny Federowicz-Boule.
Jury konkursowe doceniło liczne proekologiczne rozwiązania zaproponowane w projekcie, które realnie wpływały na jego efektywność i minimalizowały negatywny wpływ inwestycji na środowisko. W roku 2023 podczas edycji World Architecture Festiwal w Singapurze pierwszą nagrodę w kategorii INSIDE- hotele przyznano wnętrzom hotelu Royal Tulip Warsaw Apartments, również realizacji pracowni Tremend. Wnętrza to sentymentalna podróż w czasie do XX-wiecznej Warszawy, pełna historycznych niespodzianek, które zaskoczą gości.
„Jestem niezwykle szczęśliwa, że mogę być ponownie częścią tego prestiżowego wydarzenia, tym razem w roli jurora. To dla mnie ogromny zaszczyt i odpowiedzialność, ale też niezwykła radość – World Architecture Festival to prawdziwie globalne, międzynarodowe i różnorodne wydarzenie. Ta wielość kultur, doświadczeń i różnych sposobów myślenia o architekturze jest ożywcza, inspirująca i sprawia, że ocena prac innych autorów i autorek jest ubogacająca także dla samych członków jury” – mówi architekt Magdalena Federowicz-Boule.
Tegoroczny World Architecture Festival 2024 odbędzie się w dniach 6-8 listopada w Marina Bay Sands Singapurze.
Architektka Magdalena Federowicz-Boule, Fot. Materiały Tremend
Royal Tulip Warsaw Apartments - projekt pracownia Tremend, fot. Piotr Gęsicki
Royal Tulip Warsaw Apartments - projekt pracownia Tremend, fot. Piotr Gęsicki
Royal Tulip Warsaw Apartments - projekt pracownia Tremend, fot. Piotr Gęsicki
Dworzec Metropolitalny Lublin projekt - pracownia Tremend, fot. Alek Małachowski
Dworzec Metropolitalny Lublin projekt - pracownia Tremend, fot. Alek Małachowski
Dworzec Metropolitalny Lublin projekt - pracownia Tremend, fot. Alek Małachowski