POZOSTAŁE ZDJĘCIA / RADOSNE EKSPRESJE
PODOBNE ARANŻACJE:
kolor /
kategoria / Hol
styl / nowoczesny

RADOSNE EKSPRESJE

Kolorystyczna siła wyrazu i surrealizm – inspiracje popularną sztuką nowoczesną XX wieku dały wyraz kreacji mieszkania niezwykłego tak w swojej estetyce, jak i w klimacie.

Duży, bo aż 80-metrowy apartament na warszawskich Włochach, w pierwszym odbiorze może wydawać się wnętrzem mrocznym i ciemnym. Wrażenie to, wzmocnione głęboką czernią dużych powierzchni ścian i sufitów, bardzo szybko okazuje się złudne. Niczym w szachownicy najpierw rozbijają je białe pola oraz strategicznie rozmieszczone większe i mniejsze akcenty utrzymane w wyrazistych barwach żółtego. Ten z kolei ustępuje nieco miejsca także błękitom, czerwieni oraz zieleni. Główną figurą na tej planszy jest bez wątpienia kolor żółty, który zdominował największe powierzchnie w postaci pojedynczych ścianek, mebli tapicerowanych, drzwi, półek oraz drobnych dodatków.

Inspiracją dla aranżacji były zamiłowania lokatorów – fanów gier planszowych oraz wielbicieli pop-artu. Ich codzienne potrzeby stały się podstawą wystroju – kreacji wygodnych miejsc spotkań towarzyskich, przestrzeni do przechowywania ulubionych przedmiotów oraz ekspozycji wybranych dekoracji. Świat gier zadomowił się na półkach oraz w dedykowanych instalacjach, takich jak wezgłowie łóżka. Świat sztuki zagościł z kolei na ścianach, w charakterystycznych motywach i zestawieniach formalno-kolorystycznych rodem z dzieł Mondriana.

Wygląd to jedno – liczy się również funkcjonalność. W tym przypadku jest szczególnie ważna, ponieważ lokatorzy to para pracująca z domu, a więc – spędzająca w nim większość czasu. Z wyzwań użytkowych zwraca uwagę wygodne połączenie niedużego salonu z aneksem kuchennym i jadalnią. Projektanci powiększyli także łazienkę oraz zdecydowali się na ulokowanie w holu pralki. Aranżacyjnie bardzo udanym pomysłem okazało się wizualne przełamanie długich, wąskich korytarzy podziałami stolarskimi i kolorystycznymi, a także – powtarzalny motyw łuków, który zauważalnie zmiękczył i skonsolidował przestrzeń, łagodząc swoją konsekwencją jej nieoczywistą energię.

Całość stanowi doskonały przykład nietypowego wykorzystania inspiracji, jaką jest hobby właścicieli lokalu oraz ich upodobania estetyczne. Umiejętne sięgnięcie po nietypową kolorystykę to strzał w dziesiątkę dla tych, którzy szukają niebanalnej pobudki, energetycznego dnia i klimatycznego wieczoru.