POZOSTAŁE ZDJĘCIA / PRACOWNIA NA PODDASZU
PODOBNE ARANŻACJE:

PRACOWNIA NA PODDASZU

Siedziba pracowni PL.architekci mieści się na poddaszu jednej z poznańskich kamienic. Wcześniej był tu nieużytkowy strych. Projektując siedzibę chybiliśmy maksymalnie wykorzystać przestrzeń poddasza i wszystkie jego atuty, by stworzyć miejsce przyjemne do pracy, inspirujące a jednocześnie pokazujące klientom nasz sposób myślenia o architekturze i wnętrzach.

Właściwie od samego początku wiedzieliśmy, że chcemy uwypuklić rytm konstrukcji drewnianej dachu. W tym celu wszystkie zabudowy (czy to ściany czy meble) zostały jakby włożone w konstrukcje drewnianą, tak by ta mogła swobodnie przechodzić przez wszystkie pomieszczenia. Z każdego miejsca pracowni widać niczym nie zakłóconą konstrukcję budynku: ściany i meble zawsze kończą się w pewnej odległości od belek i słupów. Z tego tez względu wszystkie współczesne zabudowy są białe – wybija się tylko pierwotny układ dachu.

Otworzyliśmy też ciemny strych na świat! Zostało zamontowane 17 okien dachowych , które mocno wypełniają światłem całe poddasze i umożliwiają kontakt z otoczeniem.

Na antresolę prowadzą schody stalowe – wykonane jako przesuwne – by ułatwić wejście w niższą część poddasza. Tam zostały też wstawione wielkoformatowe drukarki, by nie zakłócić porządku i bieli w części niższej.

Mocno podkreślony kontrast starego z nowym – powoduje szacunek dla starej zabudowy, ale też podkreśla nowoczesne meble i rozwiązania. Tu nic niczego nie udaje… TAK JAK LUBIMY!
Projektant: PL.architekci