POZOSTAŁE ZDJĘCIA / Hotel Almond,Gdańsk
PODOBNE ARANŻACJE:

Hotel Almond,Gdańsk / lobby

Zlokalizowany w wyjątkowym miejscu jakim jest Stare Miasto w Gdańsku,Hotel Almond to obiekt o łącznej powierzchni 7500 m2 . Łączy on w sobie funkcje hotelu,restauracji oraz kompleksu spa&wellness. Powstał w miejscu budynku dawnej pralni garnizonowej przekształconej następnie w fabrykę kakao i marcepanu. W konsekwencji autorka projektu wnętrz- Paulina Czurak, właścicielka biura architektonicznego Ideograf starała się odnaleźć liczne nawiązania do historii tego miejsca.

Na część hotelową składa się 109 pokoi oraz liczne przestrzenie wspólne. W lobby zwracają uwagę kamienne blaty z onyksu, nawiązujące do tradycyjnego gdańskiego bursztynu. Na podłogach pojawiają się zaprojektowane specjalnie na potrzeby hotelu wykładziny z nadrukiem mapy Gdańska- są to jedne z wielu elementów,które nadają tej przestrzeni unikatowego charakteru.

W części restauracyjnej dzięki koncepcji live-cooking goście mają szansę na podpatrzenie warsztatu pracy kucharzy. Jest to kulinarny sposób na uatrakcyjnienie spotkań zarówno biznesowych jaki prywatnych.
Dwupoziomowy lokal jest podzielony na dwie strefy: dolną gdzie odnajdziemy centralnie zlokalizowany bar z kuchnią oraz bardziej kameralną już strefę na piętrze. Dodatkową atrakcją ,dzięki unikatowemu położeniu restauracji jest widok z okien na marinę jachtową.
Industrialnego charakteru dodają wnętrzu podwieszane półki oraz sama konstrukcja baru, na którym pojawiają się kafle w geometryczne wzory,które nawiązują stylistyką do lat 20 ubiegłego wieku. Łączą się one w płynny sposób z brukiem dębowym w podłodze,kóry był typową posadzką przemysłową i zastosowanie jej było nawiązaniem do kontekstu historycznego przestrzeni. Klamrą kompozycyjna domykającą motyw drewna we wnętrzu jest pojawiająca się na suficie restauracji drewniana kratownica. Podobny element odnajdziemy również w lobby

Projekt: Biuro architektoniczne Ideograf Paulina Czurak
Lokalizacja: Gdańsk,Poland
Design: Zespół Ideograf Paulina Czurak
Powierzchnia: 7500.0 m2
Data realizacji: 2016
Menager hotelu: Lucyna Waruszewska
Zdjęcia: TNowicki.com