PODOBNE ARANŻACJE:

Elegancka gra kontrastów

Po ciężkim dniu, przyjemnie jest usiąść w przestronnej, jasnej kuchni z kieliszkiem dobrego wina, by delektować się bukietem trunku i cieszyć pięknym otoczeniem.
Dekory mebli kuchennych w naturalnych kolorach kości słoniowej i beżu idealnie pasują zarówno do kuchni połączonych z salonem, jak i do zamkniętych, oddzielnych pomieszczeń. Do tej samej grupy zaliczyć można także modne wykończenie drewna przy pomocy białej lub jasnoszarej bejcy. Taka kolorystyka pozwala uniknąć nie lubianego przez wiele osób efektu „sterylności” jaki daje czysta biel, a jednocześnie jest na tyle jasna, że wizualnie powiększa i rozświetla małe, pozbawione wystarczająco dużych okien pomieszczenia.
Do takich dekorów pasują ciemne blaty, które tworzą ciekawy kontrast, nadając kuchni wyjątkowy, wyrazisty charakter. Warto poszukać blatu o ciekawej fakturze, która będzie przyjemna w dotyku i da efekt naturalności. Warto też zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych zdecydować się na ściankę przyblatową w tym samym dekorze co blat.