POZOSTAŁE ZDJĘCIA / D47 DOM W MYSŁOWICACH
PODOBNE ARANŻACJE:

D47 DOM W MYSŁOWICACH

Białe ściany, postarzane deski podłogowe i stara cegła nadają wnętrzu charakteru loftu/strychu. W tym niebanalnym domu stały się one sceną dla współczesnych mebli i dodatków oraz kolorowych akcentów i geometrycznych wzorów, które pokochali jego mieszkańcy - para młodych podróżników.
Parter domu to otwarta przestrzeń, której centralną cześć tworzy klatka schodowa wraz z toaletą. Kuchnia, jadalnia, hol oraz salon to cztery umownie wydzielone strefy, które w rzeczywistości płynnie się przenikają, dając mieszkańcom poczucie swobody.
Pełna kolorów i wzorów podłoga w holu wejściowym oraz ściana na klatce schodowej to patchwork z ręcznie wykonanych kafli cementowych.
Kuchnia i jadalnia tworzą jedną strefę funkcjonalną, której tłem jest ceglany trzon mieszczący schody i żółtą toaletą. We wnętrzu nie brakuje elementów industrialnych np. stół czy hokery i podróżniczych np. mapa świata, na której mieszkańcy umieszczają zdjęcia i mini pamiątki ze swoich podróży. Geometryczna forma mapy została wykonana ze sznurka i wkrętów mocowanych do ściany, a ta uprzednio została pomalowana dodatkowo farbą magnetyczną.
Mocnym akcentem kolorystycznym parteru domu jest mała łazienka w całości wykończona materiałami w kolorze żółtym. Na ścianie na wprost lustra umieszczono historię powstania miski wc. Możemy odczytać ja w lustrze, ponieważ została celowo nadrukowana w odbiciu lustrzanym.
Centralną częścią salonu jest duży, ceglany kominek. Jedna ze ścian pełni rolę biblioteczki i wnęki na TV. Zabudowa meblowa posiada trzy przesuwne fronty, dzięki którym telewizor moze zostać całkowicie zamknięty.
Na piętrze znajduje się prywatna strefa mieszkańców: pokój dla gości wraz z łazienką, garderoba, sypialnia z prywatną łazienką oraz obszerna strefa domowego SPA z jacuzzi i strefą wypoczynkowo-barową.
Wnętrze sypialni jest jasne, neutralne. Pokreślone nie tylko żółtymi i czarnymi akcentami, ale również kolorowym witrażem i jego światłem. Oryginalny witraż wykonany z ręcznie malowanego szkła ornamentowego (wraz z drzwiami) oddziela łazienkę od sypialni. Drewniana podłoga z sypialni przenika do łazienki oraz na jedną z jej ścian, łącząc te dwie przestrzenie w spójną całość. Szafki podumywalkowe wykonano również z deski podłogowej. Łazienka gościnna w całości wykończona została czarną mozaiką. Jedynym akcentem kolorystycznym tego wnętrza jest czerwona umywalka z Corianu.


Projekt: Widawscy Studio Architektury