Grupa Lingaro to już uznana marka na światowym rynku. Już od 2008 roku cieszy się zaufaniem klientów, światowych firm badawczych oraz doradczych. Doceniają innowacyjność, doskonałe technologie i dążenie do konsekwentnego świadczenia usług transmisji danych o najwyższej jakości.Grupa Lingaro jest kompleksowym partnerem dla globalnych marek i przedsiębiorstw i przeprowadza klientów przez kolejne etapy podróży związanych z danymi. Od strategii poprzez rozwój, po operacje i wdrożenie. Klient dostaje wiedzę, jak w pełni wykorzystać wartość posiadanych przez niego danych.
Nowy lokal znajduj się przy ulicy Pułaskiej w Warszawie, a za projekt odpowiadają architekci z pracowni BIT CREATIVE. Nowa przestrzeń biurowa należąca do Lingaro zajmuje ponad 3000 m2 i rozciąga się na 2 kondygnacje. Pierwsza zajmuje 1053,2 m2 – znajdują się tu pomieszczenia socjalne oraz aneks kuchenny o powierzchni 68 m2, aż siedem salek konferencyjnych o powierzchniach od 10 do 41 m2 i przestrzenie do pracy urządzone w typie open space.
Na drugiej druga kondygnacja ma powierzchnię 2048,22 m2 i również znajduje się tu pomieszczenie socjalne połączone z aneksem kuchennym o łącznej powierzchni 157,47 m2, Game room z aneksem o powierzchni 46 cm oraz coffee point, 17 salek konferencyjnych o powierzchniach od 10 do 100 m2, 30-metrowy pokój pracy kreatywnej, 3 pomieszczenia do pracy indywidualnej, wydzielone przestrzenie open space i strefa chillout. Tak rozległy metraż zapewnia pracownikom swobodę i komfort oraz przyjazne warunki pracy.
- Głównym założeniem projektowym było stworzenie biura przyjaznego pracownikom o domowej atmosferze z akcentami firmowymi, uwzględniając przy tym istniejące wyposażenie firmy. Pod względem funkcjonalnym inwestorowi zależało, aby przestrzeń była założona na planie otwartym, przy czym przestrzenie miały zostać podzielone na mniejsze, dla maksymalnie 18 pracowników. Ważnym aspektem było również rozplanowanie różnorodnych miejsc do pracy zespołowej i indywidualnej oraz licznych sal konferencyjnych – mówi arch. Barnaba Grzelecki, właściciel pracowni BIT CREATIVE.
Przejrzyty układ funkcjonalny z miejscami do pracy indywidualnej i w grupach oraz podział przestrzeni był jednak dużym wyzwaniem, które musieli podjąć architekci z pracowni BIT CREATIVE. Przearanżowane pomieszczenia trzeba było wykończyć w taki sposób, aby było częścią większej całości, a jednocześnie miało własny pierwiastek wyróżniający. Inspiracją do stworzenia aranżacji wnętrz stał się międzynarodowy charakter firmy, zasięg działalności i profil świadczonych usług.
Inspirację do stworzenia wystroju sal konferencyjnych stały się miasta, w których spółka ma swoje oddziały. Sale konferencyjne w części recepcyjnej są urządzone w stonowanych kolorach, natomiast te, z których korzystają pracownicy, wyróżnia intensywna kolorystyka. Każda ma swój własny, niepowtarzalny charakter podkreślony na suficie. Najbarwniejsza z nich jest sala Mexico City, z piękną seledynową ścianą z wizerunkiem Fridy Khalo.
Game room z kolei jest utrzymany w kolorach firmowych: fioletach i granatach. Sufit nawiązuje do przeznaczenia pomieszczenia i jest wykonany z czarnych, białych i szarych płyt. Kompozycja przypomina nieco szachownicę lub graficzne piksele. Ciekawym elementem podkreślającym wystrój game roomu jest tapeta z cyberpunkowym motywem, neon „Game Over” i panele akustyczne w formie dekoracyjnych pikseli. Pracownicy mogą korzystać z licznych atrakcji, takich jak konsola do gier, maszyna w typie arcade, stół do tenisa stołowego oraz aneks kuchenny – w pełni wyposażony. Nie mogło zabraknąć także komfortowych miejsc do wypoczynku.
Wielofunkcyjne pomieszczenie socjalne znajduje się w samym narożniku budynku. Architekci podzielili je na kilka stref: wypoczynkową, wyposażoną w miękkie, wygodne meble, wydzieloną przy pomocy mobilnych przepierzeń. Z okien tej części pokoju roztacza się piękny widok na miasto.
W strefie jadalnej nie mogło zabraknąć długich stołów, przy której może usiąść większa grupa osób oraz pojedyncze stoliki, umieszczone przy elewacji oraz wyspie kuchennej. Sala jest wyposażona w nowoczesny system nagłośnienia i dwa monitory, na których można wyświetlać prezentacje.
Każde z pomieszczeń ma indywidualnie opracowany sufit. W recepcji jest on listwowy, wykonany na planie koła z perforowaną ramą, która tworzy oparcie dla bujnej zieleni. Game room podkreśla motyw mozaiki, wykorzystując sufit modułowy w 3 kolorach. Strefa chillout z kolei jest wykończona wyspami z wełny drzewnej w naturalnym odcieniu.
- Projekt, pomimo ograniczonego budżetu, jest bardzo bogaty w detale i nietuzinkowe rozwiązania. Każda przestań jest wyjątkowa i wyróżnia się na tle pozostałych – podsumowuje arch. Barnaba Grzelecki.
Inwestor: Lingaro Sp. z. o.o.
Lokalizacja: Warszawa, ul. Puławska 180
Projekt: BIT CREATIVE w składzie: arch. Barnaba Grzelecki, arch. Jakub Bubel, arch. Malwina Klimowicz
Zdjęcia: Fotomohito