Zestawienie nowoczesności z funkcjonalnością prezentuje projekt Hotelu Antares stworzony przez Martę Czurakowską z KaCeDe Pracownia Projektowa. Zaaranżowana została powierzchnia 215 m2, na którą składa się recepcja, hol, śniadalnia oraz lobby baru. Staranny dobór materiałów, kolorystyki oraz oświetlenia pozwolić na zaprezentowanie niebywałej elegancji w zestawieniu z ergonomią.
Architektka czerpała inspirację z architektury modernistycznej Gdyni. „Nie można zapominać o miejscu inwestycji – w tym przypadku modernistycznej Gdyni, która nadała ton od samego początku tworzenia koncepcji. Dlatego też mój wybór padł na prostotę i funkcjonalność w duchu zasady 'mniej znaczy więcej' – proste, lecz starannie dobrane materiały, budują estetykę przestrzeni poprzez swoją jakość i subtelność" – mówi Marta Czurakowska. Projekt powstał z myślą, aby stara i nowa część stworzyły spójną całość. Kluczowy element stanowiła konieczność zestawienia tych stref, aby uniknąć stylistycznego chaosu. "Połączenie starej części z nową i dopasowanie się, aby uzyskać spójność stylistyczną, było jednym z większych wyzwań projektowych. Sztuka odegrała tutaj rolę łącznika, pomagając w stworzeniu estetycznej równowagi" – dodaje architektka.
Istotną rolę w projekcie stanowiło oświetlenie. Jest to nie tylko element funkcjonalny, ale i również kształtuje on atmosferę w aranżacji. Architektka postawiła na sprawdzoną, polską markę, jaką jest AQForm. „Musiałam połączyć dwie części hotelu – w pierwszej wybrałam oprawy AQForm, dlatego nie mogło ich zabraknąć również w drugiej. Pozwoliło to uniknąć chaosu oraz zyskać poczucie spójności" – wyjaśnia Czurakowska. Zdecydowano się na szynoprzewody z oprawami RAFTER mini, które idealnie podkreślają wielkoformatowe obrazy oraz zapewniają elastyczność, dzięki czemu pozwalają skierować światło w dowolną stronę. Do tego dobrano oprawy MORE w wersji wpuszczanej. „Ostatecznie przekonała mnie możliwość indywidualnego dopasowania oprawy przez AQForm – dodania kloszy, a także dostępna kolorystyka wykończeń, w tym terakota, która idealnie współgrała z koncepcją wnętrza" – dodaje Marta Czurakowska. Ponadto w pomieszczeniach technicznych zamontowano oprawy BLOS, które cenione są za jakość wykonania i trwałość. „Zawsze staram się dobierać oświetlenie tak, aby uczynić przestrzeń bardziej przyjazną, relaksującą, luksusową i funkcjonalną. Ciepłe światło sprawia, że goście czują się komfortowo i chętniej spędzają czas w tych wnętrzach" – tłumaczy Czurakowska.
Realizacja cechuje się harmonijnym doborem materiałów i kolorystyki. „Mój wybór kolorystyczny był inspirowany ideą modernizmu i nowoczesności, gdzie ważną rolę odgrywa harmonia i wyważenie. Jasne, neutralne barwy, takie jak biel, szarości i beże, stworzyły bazę, która jest elegancka, ponadczasowa i otwiera przestrzeń dla sztuki" – mówi właścicielka KaCeDe Pracownia Projektowa. W aranżacji znajdziemy elementy w odcieniach burgundu oraz bordo, które wprowadziły energię do stonowanego wnętrza. Znajdująca się w aranżacji sztuka jest istotnym elementem, gdyż wzbogaca wnętrze na poziomie emocjonalnym i wizualnym. Podczas projektowania wnętrza hotelu architektka postawiła na wysokiej jakości materiały, które są łatwe do utrzymania. „Przestrzenie hotelowe są intensywnie użytkowane, dlatego wybór trwałych i odpornych na zużycie materiałów był kluczowy. Czasem warto zwiększyć budżet, aby uzyskać efekt, który przetrwa lata i będzie spełniać swoje funkcje" – zauważa architektka.
Realizacja jest idealnym połączeniem nowoczesności, funkcjonalności i elegancji. Została wykonana ze starannością o każdy detal, dzięki czemu udało się uzyskać unikatową i ponadczasową aranżację. Taki efekt zapewni gościom komfortowy pobyt wraz z wyjątkowymi doznaniami estetycznymi.
Design: KaCeDe Pracownia Projektowa
Fot. Materiały prasowe AQForm