PODOBNE ARANŻACJE:

Przedszkole Językowe & Żłobek KIDS PLANET

Autorami projektu wnętrz Przedszkola Językowego & Żłobka Kids Planet jest Pracownia CGL, którą tworzą architekci wnętrz Karolina Golec-Ludwiczak i Radosław Czerniejewski. Identyfikacja wizualna i grafiki we wnętrzu według autorskiego projektu Pracowni CGL.

Strefa wejścia do przedszkola wraz z klatką schodową zaprasza dzieci i ich rodziców do niezwykłego wnętrza, pełnego zaskakujących kolorów i form, sprzyjających kreatywnej zabawie i bezpiecznemu rozwojowi młodych użytkowników. Owalne grafiki przedstawiające słowa powitań, zapisane w różnych językach świata, rozmieszczone są na soczyście pomarańczowych ścianach, wznosząc się w kierunku 1 piętra, tuż nad schodami. Niebieski sufit wyposażony został w szklane, okrągłe lampy, o intensywnych kolorach, dodających po zmroku ciekawych efektów światłocieniowych. Wielkoformatowa grafika przedstawiająca mapę świata w formie kolorowych punktów, znajdująca się na początku korytarza, przyciąga uwagę użytkowników i wprowadza ich do kolejnych wnętrz przedszkola.

Wąskie i długie korytarze utrzymane są w kolorach mięty, bieli i pomarańczy, tworzących wraz z wielobarwnymi oprawami oświetleniowymi zaskakujące efekty światłocieniowe. Ściany korytarzy pokryte są w niektórych miejscach farbą magnetyczną, a także bezbarwną, połyskliwą folią w postaci zmultiplikowanych punktów, które odbijają refleksy światła. Podłoga wyłożona szarą wykładziną pcv, stanowi tło dla intensywnych grafik na ścianach oraz miętowego sufitu.

W przedszkolu znajdują się dwie szatnie, zapewniające małym użytkownikom komfortowe warunki podczas codziennego przebierania. Każde z dzieci posiada swoją wygodną i pojemną szafkę z drzwiczkami. Posadzka w szatni pokryta została łatwą w utrzymaniu wykładziną pcv, zapewniającą higieniczną i antypoślizgową powierzchnię. Na ścianach znajdują się grafiki z nazwami różnych ubrań, zapisanymi w wielu językach. Perforowany sufit kasetonowy wymalowany został w jednolitym kolorze, tworząc spójna kompozycję wraz z pozostałymi elementami wnętrza.

Przestronne sale dydaktyczne podzielone zostały na 2 strefy: zabawy na podłodze oraz nauki i zabawy przy stolikach. Pierwsza z nich posiada posadzkę wyłożoną dywanową wykładziną w płytkach, ułatwiających wymianę poszczególnych fragmentów. Druga natomiast wyposażona w stoliki i krzesełka ustawione przy oknach, ma posadzkę pokrytą wytrzymałą wykładziną pcv. Jedna ze ścian pomalowana została czarną farbą tablicową, a część pozostałych białą, magnetyczną. Do sufitu znajdującego się nad strefą zabawy podwieszone zostały okrągłe, pomarańczowe panele Z wydrukowanymi literami, które układają się razem w nazwę sali. Każda Z sal posiada własną, reprezentującą jedną ze światowych stolic. Graficznym motywem przewodnim wnętrza jest kropka, pojawiająca się w identyfikacji wizualnej, detalach mebli oraz perforacji sufitu. Wszystkie sale posiadają indywidualną kolorystykę. Zastosowane elementy wyposażenia wnętrz oraz materiały wykończeniowe mają niezbędne atesty i certyfikaty.

Przestronne łazienki o intensywnie kolorowym wnętrzu, zapewniają wszelkie niezbędne funkcje, w oparciu o wytyczne ergonomiczne, dotyczące małych użytkowników. Umywalki nablatowe ustawione są na pokrytej mozaiką szafce, przeznaczonej na szczoteczki do zębów I kubeczki. Duże lustro, oklejone owalnymi elementami z folii matowej, powiększa optycznie wnętrze. Ze względu na znaczną wysokość łazienki sufit i fragment ścian zostały wymalowane w ciemniejszym kolorze, obniżając tymsamym wyraźnie przestrzeń i dostosowując ją do percepcji dzieci. Na perforwanym suficie podwieszone są kolorowe panele z literami. Każda z łazienek jest przechodnia i umożliwia korzystanie dzieciom z dwóch, przeciwległych sal.